Aantal achterstandsleerlingen (4-12 jaar) in Zuid-Holland.
regio (RAS) >> absoluut

 aantal achterstandsleerlingenaandeel van totaal basisschoolleerlingen
regio2009201020112012201320092010201120122013
Holland Rijnland4.9624.7434.4534.1213.8189,89,49,08,47,9
Alphen a/d Rijn9551.0161.0169479028,99,69,79,28,9
Hillegom1321191161131097,36,66,46,46,3
Kaag en Braassem2402142011951689,28,37,87,86,8
Katwijk1.1811.10099496090818,817,516,015,414,6
Leiden1.3171.2531.1391.01592715,514,713,512,111,2
Leiderdorp1781931841691466,36,96,86,35,6
Lisse1401491411371215,96,46,16,15,5
Nieuwkoop1371211091211045,44,84,55,24,5
Noordwijk14111911995906,65,55,64,44,2
Noordwijkerhout72525351544,63,53,73,73,9
Oegstgeest63574839282,62,32,01,61,1
Teylingen2281911801291116,05,15,03,73,3
Voorschoten1171081071111154,94,64,54,64,7
Zoeterwoude61514639358,37,06,65,95,5
Haaglanden15.97315.34414.75914.09512.99617,716,916,215,414,2
's-Gravenhage11.19310.82910.4219.9139.02825,924,723,522,220,0
Delft1.03097397388582015,014,414,413,512,7
Leidschendam-Voorburg4734694614304128,07,97,87,26,9
Midden-Delfland83899288773,74,04,24,13,7
Pijnacker-Nootdorp3282982922572235,95,25,14,43,8
Rijswijk49147245441946414,914,213,712,713,7
Wassenaar69675757493,33,22,82,82,4
Westland1.1001.0461.0071.03498311,210,710,310,610,1
Zoetermeer1.2061.1011.0021.01294010,69,99,09,18,5
Midden-Holland2.9462.9422.8232.6402.41813,113,312,912,311,5
Bergambacht1271191101059512,712,011,411,010,5
Bodegraven-Reeuwijk40038630630527811,710,99,19,28,6
Gouda1.3071.2071.2241.1531.04117,816,816,816,014,8
Nederlek15914714312912212,712,212,211,511,4
Ouderkerk11411611911010915,415,216,115,015,0
Schoonhoven1251631521471399,913,212,412,411,9
Vlist12213812311612014,015,814,714,615,1
Waddinxveen28831931526523012,314,114,512,511,2
Zuidplas3043473313102847,38,58,27,77,1
Stadsregio Rotterdam24.88623.75722.42220.90419.36923,422,321,219,918,5
Albrandswaard18416816689757,76,86,63,42,9
Barendrecht3654134033593286,67,47,26,56,1
Bernisse11711910495719,910,910,39,77,7
Brielle108121115105897,38,48,27,56,7
Capelle a/d IJssel91086280078066515,514,814,013,811,8
Hellevoetsluis48041037833732513,712,011,310,29,8
Krimpen a/d IJssel34830929727325212,010,710,49,78,9
Lansingerland4454493743072756,66,55,34,34,0
Maassluis56455853751544720,920,320,119,617,3
Ridderkerk53954050447345415,015,214,413,713,0
Rotterdam16.42915.46014.49313.61512.74332,530,628,827,225,2
Schiedam1.8911.8961.8061.6961.61027,127,226,124,623,6
Spijkenisse95596595689684115,516,016,215,314,4
Vlaardingen1.4371.3841.3901.2761.11225,424,524,623,120,2
Westvoorne1141039988829,48,78,67,97,6
Drechtsteden3.8843.8743.6603.3883.11515,315,414,713,712,7
Alblasserdam28830631528027013,714,815,313,312,9
Dordrecht2.2502.1561.9801.8311.65120,419,918,717,616,0
Hendrik-Ido-Ambacht2062622532282097,39,18,57,67,0
Papendrecht2712702672332178,68,68,77,67,3
Sliedrecht35932032330528615,814,214,113,512,6
Zwijndrecht51056052251148212,713,913,213,312,6
Alblasserwaard-Vijfheerenlanden1.9392.0952.0771.9251.76913,614,815,014,213,4
Giessenlanden711331361221044,88,99,58,87,8
Gorinchem66166664857553318,318,318,116,615,7
Hardinxveld-Giessendam24725525826025612,913,413,713,814,0
Leerdam44345145842637919,019,820,719,718,0
Molenwaard41145546144240411,813,313,713,412,6
Zederik106135116100937,59,78,47,46,8
Hoeksche Waard5935895985654617,17,27,57,26,1
Binnenmaas2172182221951328,38,38,57,65,3
Cromstrijen74768298756,16,57,28,87,0
Korendijk103878576749,68,18,17,57,6
Oud-Beijerland1301321381291195,05,25,55,25,0
Strijen69767167618,49,810,010,29,7
Goeree-Overflakkee49947845942941810,510,19,99,49,3
Goeree-Overflakkee49947845942941810,510,19,99,49,3
totaal55.68253.82251.25148.06744.36417,316,716,015,114,1
Bron: Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO)
Cijfers over schooljaar 2013-2014 zijn voorlopig.